Контроль вологості на равликових фермах

Окрім процесу вирощування і спарювання равликів на равликових фермах, ще важливо правильно зберігати готову продукцію, та обов’язково забезпечити умови зберігання маточного поголів’я всю зиму. Якщо не буде дотримано температурно-вологісний режим під час зимового анабіозу, виникає ризик втратити маточне поголів’я равликів, що в свою чергу негативно відзначиться на готовності ферми розпочати навесні новий сезон.

Найчастіше в Україні равликові ферми вирощують свою продукцію для подальшого харчового споживання самих равликів, равликової ікри, а також використання слизу в косметичних цілях, для цього використовують равликів HELICIDAE, роду Helix (хелікс) (Pomatia Равлик виноградний, північно африканський Aspersa Maxima, середземноморський  Aspersa Muller).

Для забезпечення правильних умов зберігання равликів під час зимового анабіозу, температура в приміщенні не має перевищувати 6 градусів, та вологість не більше 60%, що важко витримати звичайними засобами враховуючи що всі види равликів виділяють велику кількість вологи. За час зимової сплячки можуть втратити до 40% власної ваги.

Для підтримання вологості в необхідних межах в автоматичному режимі використовуються осушувачі повітря Desiccant Technologies Group. Найчастіше, враховуючи об’єм камер, і кількість продукції що зберігаються, використовуються адсорбційно-роторні осушувачі DTGroup MDC300 та DTGroup MDC450. Такі осушувачі повітря комплектуються гігростатом та підтримують вологість в холодильному приміщенні у заданих діапазонах, наприклад 55 – 60% відносної вологості, таким чином вони працюють до досягнення вологості 55% і залишаються виключеними до досягнення вологості 60%, після чого автоматично включаються. Такий режим роботи допоможе м’яко керувати умовами зберігання, захистити равликів від шокових і несприятливих умов, отримати продукцію високої якості, та маточне поголів’я готове до нового сезону. Також можливо забезпечити приплив свіжого повітря через осушувачі повітря, і таким чином забезпечити ще й видалення продуктів життєдіяльності равликів з повітря, і забезпечити їх необхідним свіжим повітрям.

 

comments powered by Disqus